• Chorvatsko

  • Kdy?

  • Kdo?

  • Mapa
  • Pláže
  • Místo pro dovolenou
  • Nabídka destinace

Trogir, malé město nedaleko Splitu s 12 000 obyvateli a průměrnou letní teplotou 27° C, vybudované z kamene na břehu moře, je překrásné středomořské městečko na pobřeží Jadranu.

Trogir je pouhých 24 km vzdálený od Splitu a pouze 8 km vzdálený od letiště Split. Kromě toho, že je známý jako překrásné město, které je jako součást světového dědictví pod ochranou UNESCO, je Trogir proslulý také svými živými letními nocemi. Hned vedle Trogiru se nachází ostrov Ciovo s idylickými malými místy, plážemi a skrytými zátokami ideálními pro koupání a opalování. Ciovo je malý ostrov, který je s městem Trogirem spojený mostem, a je vskutku dokonalý pro vaši dovolenou.

Okrug Gornji, Okrug Donji, Mastrinka, Arbanija a Slatine jsou části Ciova a od Trogiru jsou vzdálené 2 - 12 km.

Průměrná teplota vzduchu během roku je nad 15°C, s teplotami vyššími než 30°C během léta. Teplota moře je vyšší než 23°C během letního období.

5 věcí, které musíte vidět v Trogiru:

Katedrála Svatého Lovre s Radovanovým portálem. Tento známý románský portál pochází již ze 13. století. Katedrála během staletí několikrát změnila svůj vzhled, a v 16. století k ní byla dostavěna zvonice. Katedrála byla, společně s celým městem Trogir, zařazena pod ochranu UNESCO.

Pevnost Kamerlengo nacházející se na západním okraji Trogiru byla vybudovaná Benátčany v období od 13. do 15. století jako námořní základna pro jejich námořní flotilu v této části Jadranu. Jméno získala podle městského úředníka Cameraria. Dnes je pevnost multimediálním centrem s otevřeným kinem a jevištěm pro různé kulturní akce.

Jižní městská brána, "porta civitatis", zdobená renesančními ornamenty se stále ještě zachovanými dřevěnými vraty s jejich originálním vzhledem. Na východní straně brány, která se opírá o zdi starého města, je takzvaná Malá lóže, která se v minulosti používala pro poutníky po zavření brány, aby si odpočinuli a vyčkali rána do otevření brány. 

Pevnost Svatého Marka se nachází na severozápadní straně Trogiru a vybudovali ji Benátčané v 15. století na obraně před Turky. Byla součástí západní obranné linie společně s pevností Kamerlengo.

Městské muzeum: Nachází se ve staré části Garagnin - Fanfogna paláce, a provede Vás bohatou minulostí města Trogiru. Muzejní sbírka ukazuje politický, kulturní a umělecký vývoj města od jeho založení do 21. století. V jeho sbírkách je znamenitá knihovna rodiny Garagnin - Fanfogna, lapidárium – sbírka kamenných úlomků a skulptur od antiky po baroko, a také tři díla znamenitého sochaře Ivana Duknoviće.

Rezervujte si své soukromé ubytování v Trogiru:
Soukromé ubytování Trogir

Ať se vydáte na Trogirské riviéře kamkoliv, všude narazíte na milé a přátelské lidi, příjemnou kombinaci jižanského temperamentu a vřelé pohostinnosti pramenící z naší dlouhé turistické tradice.

Soukromé ubytování

Apartmány Okrug Gornji
Apartmány Okrug Donji
Apartmány Arbanija
Apartmány Mastrinka
Apartmány Slatine

Apartmány Split
Apartmány Kaštela

Apartmány Vinisce
Apartmány Seget Donji
Apartmány Seget Vranjica
Apartmány Marina
Apartmány Sevid

Zaklepejte letos v létě na naše dveře, jsou vždy otevřené...

Prozkoumejte více