• Chorvatsko

  • Kdy?

  • Kdo?

  • Mapa
  • Pláže
  • Místo pro dovolenou
  • Nabídka destinace

Ostrov Brač - ostrov s nejkrásnější a nejznámější chorvatskou pláží - Zlatni rat

Brač je chorvatský ostrov v Jaderském moři poblíž Splitu. Na severu a východě dělí ostrov od pevniny Bračský průliv, na jihu jej dělí Hvarský průliv od ostrova Hvar a na západě Splitská úžina od ostrova Solta. Ostrov měří na délku 40 km východo-západním směrem, jeho šířka dosahuje 13 km. Délka pobřeží ostrova je 175 km. Svou rozlohou 396 km² je největším ostrovem Dalmácie a třetím největším jadranským ostrovem.

Nejvyšší vrchol Vidova gora (výška 778 m) je nejvyšším bodem v Jaderském moři. Na ostrově žije cca. 14 000 obyvatel. Supetar je největší město na Brači, a my Vám doporučujeme také návštěvu Bolu.

Brač, který je známý svou překrásnou oblázkovou pláží Zlatni rat na Bolu – jedna z nejznámějších destinací na Jadranu pro windsurfing a kitesurfing. Známý je i bračský kámen, který se získává jen z kamenolomů na ostrově Brač. Z tohoto kamene jsou postaveny domy na Brači a nejluxusnější domy na světě – např. Bílý dům ve Washingtonu.

Ostrov Brač má něco pro každého, ale nejznámější je jeho pláž Zlatni rat (Zlatý mys) v letovisku Bol. To je oblíbené místo surfařů a všech milovníků vodních sportů. V menších letoviscích na Brači, jako například v Milně, Supetaru nebo Bobovišćích, snadno najdete klid a ticho v uličkách s původními kamennými domy.

Každý, kdo si chce evokovat původní náladu rybářské osady, musí navštívit Postiru. V blízkosti této malé rybářské vesnice je zátoka Lovrečina, do níž si lze zajet na rybí piknik.

Lodní linky na Brač:

Split - Bol, Split - Milna , Split - Supetar
Jelsa -Bol, Makarska - Sumartin

Více o lodních linkách na Brač

Rezervujte si své soukromé ubytování na ostrově Brač:
Soukromé ubytování Brač

Zaklepejte letos v létě na naše dveře, jsou vždy otevřené ...

Prozkoumejte více